Kes Yapıştır Uygulaması

Okulların açıldığı ilk gün, dersten çıkan öğrenciler yollarının üzerindeki her çöp bidonunu tekmelerler, bağırıp, çağırarak. Bu çekilmez gürültü günler sürer ve yaşlı adam bir önlem almaya karar verir.

Ertesi gün çocuklar gürültüyle evine doğru yaklaşırken, kapısının önüne çıkar, onları durdurur ve, "Çok tatlı çocuklarsınız, çok da eğleniyorsunuz. Bu neşenizi sürdürmenizi istiyorum sizden. Ben de sizlerin yaşındayken aynı şekilde gürültüler çıkarmaktan hoşlanırdım, bana gençliğimi hatırlatıyorsunuz. Eğer her gün buradan geçer ve gürültü yaparsanız size her gün 1 lira vereceğim" der.

Bu teklif çocukların çok hoşuna gider ve gürültüyü sürdürürler. Birkaç gün sonra yaşlı adam yine çocukların önüne çıkar ve onlara şöyle der, "Çocuklar enflasyon beni de etkilemeye başladı, bundan böyle size sadece 50 kuruş verebilirim."

Çocuklar pek hoşlanmazlar ama yine devam ederler gürültüye. Aradan bir kaç gün daha geçer ve yaşlı adam yine karşılar onları.

"Bakın" der, "Henüz maaşımı alamadım bu yüzden size günde ancak 25 kuruş verebilirim, tamam mı?"

 

 

A

E

B

H

G

K

R

Y

S

N

Sürükleyerek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sağ Tıklayarak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Menü İle

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tuşlarla

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sürükleyerek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sağ Tıklayarak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tuşlarla

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Satırlara ait Sütundaki Harf ile başlayan kelimeyi, Yeşil hücrelere Kopyalama, Mavi hücrelere Taşıma işlemini, Fare ile, Fare ile Sağ tıklayarak ve Tuşlarla gerçekleştiriniz.

 

Yorumunuzu Ekleyin


Yükleniyor...
Yükleniyor...