Buz tutmuş yazı

Buz tutmuş yazı
1. Yeni bir dosya açın. Boyutları size kalmış. İlk olarak Paint Bucket Tool‘u kullanarak arka zemini SİYAH renk ile doldurunuz. Sonra TYPE TOOL‘u kullanarak yazmak istediğiniz yazıyı beyaz renkte yazın. Yazının renginin beyaz, arkaplan renginin ise siyah olmasının nedeni daha sonra renkleriyle oynayabilmemiz içindir. Bu sayede zemin rengi değişmeden kalırken yazımızı istediğimiz renge sokabileceğiz.


Yazınızı dediğimiz renklerde yazdıktan sonra menüden LAYER>LAYER STYLE>BEVEL AND EMBOSS‘u seçiyoruz. Burada STYLE yazan yeri İNNER BEVEL olarak ayrlıyoruz. Tamam deyip çıkıyoruz. Resmimiz aşağıdaki hali alıyor.


2.Menüden LAYER>FLATTEN IMAGE diyoruz. Ve zemin ile textin olduğu layerları tek layera indirgiyoruz. Daha sonra tekrar menüden IMAGE>ROTATE CANVAS>90°CW yaparak resmi yan çeviriyoruz. Menüden FILTER>STLYZE>WIND seçiyoruz ve sağdan(resme göre üstten) gelen rüzgar uyguluyoruz. Zevkinize göre 2yada 3kez uygulayabilirsiniz ama 1 kez uygulanınca daha hoş bir görüntü oluşuyor. Rüzgar uyguladıktan sonra resmi tekrar IMAGE>ROTATE CANVAS>90°CCW uygulayarak düzeltiyoruz.3. Şimdi buz görüntüsünü yaratmak için menüden FILTER>BLUR>GAUSSIAN BLUR uyguluyoruz ve resmimize fluluk katıyoruz. Blur uygularken 0,5 ila 1 arası bir değer sizi memnun edecektir. Daha sonra biraz dalga vermek için menüden FILTER>DISTORT>RIPPLE uyguluyoruz. Değeri 50 ila 100 arası verirseniz daha belirgin olur. Sonuç aşağıdakine benzer olmalıdır.


4. Şimdi geldik renklendirmeye… Menüden IMAGE>ADJUST>HUE-SATURATION tıklıyoruz ve colorize seçeneğini aktif ettikten sonra parlak ve mavimsi bir renk ayarlıyoruz.

Kaynak itasarim.wordpress.com/photoshop/buz-tutmus-yazi/
Yorumunuzu Ekleyin


Yükleniyor...
Yükleniyor...