Art history brush

Sanat tarihi Fırçası

Sanat tarihi Fırçası/Art history brush

Bu menü altındaki bir başka araç ise Art history brush’tır. Bu araç, resmi dijital bir resim olmaktan çıkararak, pastelle, suluboya ile fırçayla boyanmış gibi artistik bir resim haline getirir. Yukarıdaki menüdeki brush yazısının yanındaki oka tıkladığımızda açılan menüde master diameter/ölçeklendirme kısmından fırçanın boyutunu belirleyelim. Hardness ise fırçanın yumuşaklığını seçmemize yarar.

Sanat tarihi FırçasıArt history brush

Fırçanın boyutunu belirledikten sonra style seçeneğinin yanındaki oktan fırça stili seçiyoruz. (orneğin dap özelliğini seçelim) Area ise alan başına düşen pikseli belirler.

 Örnek :

Sanat tarihi FırçasıArt history brush

İlk önce resmin renk tonlarını açmamız gerekiyor bunun için image menüsünden adjustments, level seçeneğini  seçerek sağ tarafta bulunan oku ortaya doğru yaklaştırırız ve resmin renk değerinin açıldığını görürüz. Daha sonra Art history brush aracını alarak boyamaya başlarız

Sanat tarihi FırçasıArt history brush

Ve Görüldüğü gibi buzlu bi efekt verildi.

Not: Tabi options menüsündeki ayarları resmimizin yapısına göre ayarlamamız gerekir. Örneğin, küçük bir resim için büyük bir fırça seçmemeliyiz. Resmi boyadıktan sonra History brush tool aracına geri dönerek, resmin istediğimiz alanlarını eski haline getirerek  netlik kazandırabiliriz.

Kaynak Samet Erdem

Yorumunuzu Ekleyin

Brush Tool
Masklara Genel Bak??
Maske Kullanmak
Automate
Crop Tool
Magic Wand Tool
Slice Tool
Patch Tool
Yükleniyor...