Eyedropper Tool

Renk alma araç çubuğu ve Cetvel Çağrı Kasapoğlu
Eyedropper Tool
Eyedropper Tool:
Aracı ile yukarıdaki resimdeki gibi mouse ile tıkladığımız bölgenin rengini soldaki karede görürüz. Color penceresinde ise rengin kodunu detayları ile görebiliriz. Aldığımız renk ile boya kutuları ve fırçaları ile boyama yapabilriz.


Eyedropper Tool
Sample Size: Point Sample, rengi olduğu gibi almamızı sağlar. Yukarıdaki resimdeki gibi değeri yükselttiğimiz de (51 by 51 Average) renk koyulaşır. Aşağıdaki resimlerle de örnekler çoğaltılabilir.
    Eyedropper ToolEyedropper ToolEyedropper Tool
***************

Eyedropper Tool
Pembe yuvarlak içindeki numaraları, farklı renkler üzerine yerleştirdik ve renk kodları sağ panelde mor kareler içinde sırasıyla verilmiştir. Paneldeki büyük yeşil kare içindeki ise resim üzerindeki ufak yeşil kare içindeki imlecin bulunduğu yerdeki kodlardır. Yani mouseyi hangi renk üzerine sürüklersek o renk kodları gözükecektir. Numaralı yaptığımız seçimleri iptal etmek için Alt tuşuna basılı tutup seçim üzerine tıklarız.


Eyedropper Tool
Ruler Tool:
Aracıyla yukarıdaki örnekte de görüldüğü gibi ölçmek istediğimiz bir bölümü Mouse ile çizeriz. Değerleri ise 1 numaralı bölümden genişliği, 2 numaralı bölümden yüksekliği gibi değerleri görebiliriz.


Kaynak Çağrı KASAPOĞLU
Yorumunuzu Ekleyin


Yükleniyor...
Yükleniyor...