Automate Menüsü Crop And Straighten Photos

Resim kırpma ve düzleştirme

Crop And Straighten Photos
Hemen hemen hergün birçoğumuz masaüstü scanner ile birçok resim tarayıp, bunları tek tek kesip, açılarını düzeltip kaydederiz. Basit gibi gözüken bütün bu işlemler aslında bizler için çok büyük zaman kaybı demektir. Hele fotoğraf baskılı opakların scanner camına düzgün açıda yerleştirilmesi, kapağı kapatırken resimlerin kayması vs., her zaman sinirlerimizi bozmaktadır.

Adobe Photoshop bütün bu ayrıntıları düşünerek bizler için bu güzel fonksiyonu geliştirdi: Scanner camının üstüne fotoğraflarınızı dilediğiniz gibi yerleştirin ve bütün alanı tek seferde tarayın. Üstteki örnekte görüldüğü gibi, resimlerin açılarının bozuk olması hiç mi hiç önemli değil. Tarama işlemi bittikten sonra:

File>Automate>Crop and Straighten Photos fonksiyonunu seçin ve sevgili Photoshop'un neler yaptığını keyifle ve hayretle seyredin...

Photoshop kendi kendine resimleri tek tek kesiyor, yamuklukları düzeltiyor ve sizin yapmanız gereken bütün bu işlemleri otomatik olarak gerçekleştirerek, ayrı ayrı dosyalar halinde önünüze koyuyor... Size kalan tek işlem, resimleri kaydetmek...Photoshopta düzeltmek istediğimiz resmi açarız.
Automate Menüsü Crop And Straighten Photos

Sonra file menüsü automate kısmından crop and straighten photos a tıklarız.
Başlıksız İçerik______________________

Sonuçta resmimiz düzeltilmiş olur.
Başlıksız İçerik______________________

Yorumunuzu Ekleyin


Yükleniyor...
Yükleniyor...