Photoshop Ödew15

Clip mask, quick mask
Clip Mask
Yeni bir özel ders buradadır — herkes Photoshop'ta kesen bir maske olarak metni kullanmanın ne kadar etrafta olduğu. Birçok insan, maskeleri kesmekten kaçınır çünkü, onların, zor olduğu bir algı vardır, veya senin, onları kullanmak için Photoshop ustasının bazı türü olmaya ihtiyaç duyduğun. Bu özel derste senin, görecek olduğun gibi, korkması için hiçbir şey yoktur, onlar, açıktır, ve büyük etkileri üretir
photoshop Ödew15
Burada neyin oluyor olduğunu kısaca açıklamak: Sen, onun yukarısında tabakaları maskelemesi için bir tabakanın içeriğini kullanabilirsin. Altın saydam pixel si veya üs tabakası, kesen bir maskenin parçası olan onun yukarısında tabakaların içeriğini maskeler. Üs tabakasının içeriği, keser, veya göstermeler, kesen maskede onun yukarısında tabakaların içeriği. Bir şablon boyunca bakmak gibidir
Clip Mask yapımı
1-Yeni bir resim açıyoruz.
Photoshop Ödew15
2-Horizontal Type Tool seç, ve tool options, ekranın üstünde engelle, (heavy, solid fonts work, kesmek için en iyi çalışır) bir yazı tipini seç, ve büyük bir yazı tipi boyutu seç.
Photoshop Ödew15

3-Herhangi bir yazı yaz.


Photoshop Ödew15

4-şeklin veya şekilde ilginin bir alanının üzerinde ortasında koy.
5-New layer butonunu tıkla.

Photoshop Ödew15


6-Paint Bucket tool tıkla

Photoshop Ödew15

şimdi, maskeni yaratmak için tabakaların yığan emrini yeniden düzenlemeye ihtiyaç duyarsın. Eğer senin şeklinin, bir "background" tabakası varsa, o muhtemelen, kilitlenecek.

8-New Layer dialog kutusunu ok tıkla


Photoshop Ödew15

9-Layersi sağ tıkla


Photoshop Ödew15

10-Create Clipping Maskı seç


Photoshop Ödew15

11-işte bu kadar


Photoshop Ödew15


 

Quick mask

Çabucak biçimin, kanal paletini kullanmadan bir maske olarak herhangi bir seçimi düzeltmen için sana izin verdiğini maskele ve, senin şeklini görmek olurken. Bir maske olarak senin seçimini düzeltmenin avantajı, senin, neredeyse herhangi şekilde Photoshop aletini kullanabildiğin veya maskeyi değiştirmeyi süzebildiğindir. Örneğin, eğer sen, büyük çadır aletiyle dikdörtgensel bir seçimi yaratırsan, sen, girebilirsin çabucak, seçimi uzatmak veya anlaşması için boya fırçasının olduğu biçim ve kullanımı maskeleyebilirsin, veya sen, seçimin kenarlarını çarpıtması için bir filtreyi kullanabilirsin. Sen hem de, seçim aletlerini kullanabilirsin, çünkü çabuk maske, bir seçim değildir.

Seçilen bir alanla başlangıç ve kullanım çabucak, eklemek veya maskeyi yapmayı ondan çıkarması için biçimi maskeler. Alternatif olarak, çabucak maskenin tamamen, biçimi maskelediğini yarat. Renk, korunan ve korunmamış alanları ayırır. Senin, bıraktığın zaman çabucak biçimi maskele, korunmamış alanlar, bir seçim olur.

Geçici çabuk bir maske kanalı, kanal paletinde gözükür, sen, çabucak çalışırken, biçimi maskele. Yine de, sen, şekil penceresinde düzeltiyor olan bütün maskeyi yaparsın.

Quik mask yapımı

1-Herhangi bir seçim aletini kullanmak, senin, değiştirmeyi istediğin şeklin parçasını seçer

2-Çabuk maske biçim düğmesinin çabucak, Photoshop Ödew15toolboxda biçim düğmesini maskelediğini tıkla

Bir renk kaplaması (Bir rubylithe benzer), örter, ve seçimin dışında alanı korur. Orijinal seçim, bu maske ile sola doğru korunmamıştır. Eksiklik ile, çabucak biçimin, bir kırmızıyı kullanıyor olan korunan alanı boyadığını maskele, opak 50%, üzerine yattı.

3-Maskeyi düzeltmek, toolboxdan bir resim veya düzeltme aletini seçer, veya menü barından bir filtre veya ayar emrini seçer. Eksiklik ile, siyahla boyamak, maskeye ekler, seçimi küçültmek. Maskeden beyaz taşınmalar alanlarıyla boyamak, seçimi genişletmek. Griyle boyamak, veya başka bir renk, bir semitransparent alanını yaratır, tüyle kaplamak veya anti-takma isimli etkiler için faydalı

4-Çabuk maskeyi kapatması için toolboxda Photoshop Ödew15standart biçim düğme standart biçim düğmesini tıkla, ve senin orijinal şekline dönmek. Bir seçim, sınırlar şimdi, çabuk maskenin korunmamış alanını kuşatır.

Eğer tüyle kaplanan bir maske, bir seçime döndürülürse, sınır çizgisi, siyah pixelsin yarı yolda arasında koşar, ve maske eğiminin beyaz pixelsi. Seçim sınırı, pixels geçişini 50%'in, 50%'in, seçtiğinden daha çoğa seçtiğinden daha az olmaktan gösterir.

5-Şekle arzulanan değişiklikleri uygula. Değişiklikler, sadece seçilen alanı etkiler

6-Choose Select > Deselect’i seçime seç ve kaydet işte bitti


Photoshop Ödew15

Yorumunuzu Ekleyin

Brush Tool
Masklara Genel Bak??
Maske Kullanmak
Automate
Crop Tool
Magic Wand Tool
Slice Tool
Patch Tool
Yükleniyor...