Assets Paneli

Assets paneli

Tanımlı bir sitede çalışırken o site içerisinde kullandığınız her türlü resim, CSS tanımlarken kullandığınız renkler, linkler, flash dosyaları ve şablon kütüphanesi objeleri (Library) dosyaları gibi site içeriğinin oluşturulmasında görev alan tüm elemanları bu panel üzerinden tek bir liste halinde görmek mümkün

Assets paneli

Eğer listenin eksik olduğunu düşünüyorsanız Yani Başka Multimedya özellikelri gözkmesi için son yaptığınız değişikliklerin listeye yansımasını sağlamak için yine sağ üst köşeden açılan menüden Recreate site list seçeneğinden listeyi baştan oluşturabilirsiniz.

Panel aynı zamanda Favorites görevi de görmekte. Yani sıkça kullandığımız materyallere kolayca erişmemizi sağlayan bir listeyi de tutuyor. Böylece materyallere erişmek gerçekten de kolaylaşıyor.
 

Örnek Uygulama:

 

Assets paneli

Şu anda Projede ekli olan Resimleri görmkteyiz Bu Resmi favorilere ekleyer kolayca ulaşmayı sağlayabilirsiniz. ”Add To favorites”Bunu Tüm  Multimedya elamanlarındada Kullanabilirsiniz.

Assets paneli

Listeyi Yeniler:Listede Gzöken Dosayalar Başka Eklene olduğu zaman Yenilerek onalrında Gzöükmesi sağlanabilir.
Add To Favorites:Dosayı favorilere ekelr ve daha kolayca ulaşmamızı sağlar.
Dosayları Düzelnlemke için Kullanılır.(Edit):Bu seçenek ile o an üzerinde çalıştığım dosay resim dosayaı ise biz o resmi hangi programda Düznlenecekse o rogramdan seçeriz düzenlemek isedğimiz dosayların programlarını değiştirebilriz.(CTRL+U) Tuşu kombinasyonuna basın ve açılan menüden File Types/Editör ü seçin ve hangi uzantıyı hangi programda açmak istiyorsanız seçinizç

Kaynak : Samet Erdem 12-BT

 

Yorumunuzu Ekleyin


Yükleniyor...
Yükleniyor...